Henrik Lindholm

Verksamhetschef
ETI Sverige

Föräldraledig


Kontakta mig om:
– Due diligence
– Kina
– Textil
– Elfordon
– Inköpsmetoder

Christopher Atapattu Riddselius

t.f. Verksamhetschef
ETI Sverige

christopher.atapattu.riddselius@etisverige.se
+46 73 248 49 95

Kontakta mig om:
– Due diligence
– Livsmedel och jordbruk
– Certifiering
– Levnadslön

Emilie Schultze

Koordinator
ETI Sverige

emilie.schultze@etisverige.se
+46 76 347 00 73

Kontakta mig om:
– Due diligence lagstiftning
– Solenergi
– Utbildningar
– Medlemskap ETI Sverige

Miriam Thunborg

Projektledare
Svenska plattformen för riskgrödor

miriam.thunborg@etisverige.se
+46 70 971 12 94

Kontakta mig om:
– Riskgrödor
– Soja
– Palmolja
– Medlemskap Svenska plattformen för riskgrödor

Malin Kjellqvist

Rådgivare
ETI Sverige

malin.kjellqvist@etisverige.se
+46 72 009 74 44

Kontakta mig om:
– Due diligence
– Elfordon
– Textil
– Jämställdhet
– Hälsa och säkerhet

Alice Forsman Kocsis

Rådgivare
ETI Sverige

alice.forsman.kocsis@etisverige.se
+46 73 242 88 58

Kontakta mig om:
– Due diligence
– Inköpsmetoder
– Livsmedel & dryck
– Konfliktmineraler

Här finns vi

Adress
The Park
Magnus Ladulåsgatan 1
118 65 Stockholm

Kontakt
info@etisverige.se

Publikationer och media

Ansvarig utgivare
Christopher Atapattu Riddselius, t.f. verksamhetschef, ETI Sverige
christopher.riddselius@etisverige.se +46 73 248 49 95

Press och media
Emilie Schultze, koordinator, ETI Sverige
emilie.schultze@etisverige.se +46 76 347 00 73

Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Ta del av det senaste inom hållbara leverantörsled från ETI Sverige och vårt nätverk. 

*” anger obligatoriska fält